استحمام کودکان در شب احتمال سرماخوردگی را افزایش می‌دهد

یک فوق تخصص اطفال گفت: استحمام کودکان در شب یکی‌ از عوامل ابتلای‌ آنان به سرماخوردگی است زیرا در شب درجه حرارت بدن پایین آمده و از طرفی به خاطر کنار زدن رو انداز توسط کودک، وی مستعد ابتلا به سرماخوردگی می‌شود. احمد هاشمی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: لوزه‌ها یک عضو دفاعی بدن به شمار می‌روند که گلبول سفید می‌سازند، از این رو کودکانی که لوزه سوم دارند نباید بی‌جهت تحت عمل جراحی قرار نگیرند.

مطالعه بیشتر...

بهره‌گيري از سونوگرافي براي تشخيص پنوموني در کودکان

پژوهشگران دانشگاه آلبرت انيشتين در نيويورک در يک ابتکار جديد از سونوگرافي براي تشخيص پنوموني در کودکان استفاده کرده‌‌اند. در اين مطالعه که برروي 200 کودک و نوجوان با ميانگين سني 3 سال انجام شده، دقت تشخيص سونوگرافي با گرافي ساده قفسه‌سينه به عنوان استاندارد طلايي مورد مقايسه قرار گرفته است. در اين مطالعه 18% از بيماران مورد مطالعه در گرافي ساده قفسه‌سينه شواهد پنوموني را نشان دادند.

مطالعه بیشتر...

افتراق سرطان‌ها از بيماري‌هاي خوش‌خيم معده با آزمايش تنفسي

نمونه برداري و ارزيابي بافت شناسي به عنوان روش استاندارد طلايي براي تشخيص سرطان معده شناخته شده است اما همواره به يک روش غيرتهاجمي براي شناسايي افراد پرخطر براي سرطان معده و آنهايي که بيشترين نفع را از انجام اندوسکوپي و نمونه برداري مي‌برند، وجود داشته است. به تازگي روشي بر اساس نانومواد ايجاد شده است که تنها با يک آزمون تنفسي قادر به افتراق سرطان‌ها از ضايعات خوش‌خيم معده است.

مطالعه بیشتر...

نابودی مقاوم‌ترین باکتری‌های زخم با درمانگر الکترونیکی حل‌شدنی

دانشمندان مداری را طراحی کرده‌اند که گامی مهم برای ساخت نوعی سیستم الکترونیکی قابل حمل به شمار می‌آید و به عنوان ابزار electroceutical درمانگر عمل می‌کند و سپس ناپدید می‌شود. نوعی ابزار ایده‌آل قابل کنترل از راه دور در درون زخم شروع به انتشار گرمای کشنده باتری می‌کند. این شیوه نوعی حرارت درمانی است که برای نابودی حتی مقاوم‌ترین میکروب‌ها نیز به کار می‌رود.

مطالعه بیشتر...