بی اختیاری ادراری

بی اختیاری ادراری یکی از عوارض مهمی است که در افراد به خصوص در سنین پیری در اثر بیماریهای گوناگون ایجاد می شود. این بی اختیاری از یک دیدگاه سرطان اجتماعی نامیده شده زیرا که باعث می شود فرد کاملا از جامعه و حتی خانواده خود طرد شده و زندگی بسیار تلخی داشته باشد. علل مختلف این عارضه گوناگون بوده و شامل مصرف داروها ، عفونت ، ناتوانی جسمی ناشی از کهولت سن ، بیماریهایی مثل سکته مغزی ، صدمات نخاعی و بیماریهای مغزی نخاعی می گردد.همچنین در زنان زایمان های مکرر و سخت باعث این بیماری میشود.

مطالعه بیشتر...

مقابله با فشار خون بالا با دستگاه گیره کاغذی

محققان انگلیسی دستگاه کوچکی شبیه گیره کاغذ طراحی کرده اند که داخل ران بیمار کاشته شده و به کاهش فشار خون کمک می کند. باریک شدن سرخرگ ها باعث افزایش فشار خون و در نتیجه بالا رفتن فشار خون می شود؛ در کنار کاهش مصرف نمک و افزایش فعالیت بدنی، داروهای مختلفی برای کنترل فشار خون تجویز می شوند. اما برخی بیماران به فشار خون بالای مقاوم (به درمان های دارویی) مبتلا بوده و دست کم سه نوع داروی مختلف برای آنها بی تأثیر است.

مطالعه بیشتر...

تأثیر احتمالی تزریق سلول‌های بنیادی بر عوارض سکته مغزی

پزشکان دانشگاه ادینبوروی اسکاتلند می‌گویند تزریق سلولهای بنیادی به مغر پنج بیمار که سکته مغزی کرده بودند باعث بهبود حرکت، هوشیاری و تعادل آنها شده بدون آنکه عوارض جانبی داشته باشد. با این حال به گفته دانشمندان هنوز زود است درباره سودمندی این روش درمانی نتیجه‌گیری شود.

مطالعه بیشتر...

علايم مجراي ادراري تحتاني در مردان

علايم مجراي ادراري تحتاني (LUTS) در مردان، ناشي از مشکلات مربوط به ذخيره سازي و دفع ادرار بوده و مي‌تواند پس از ادرار کردن رخ دهد. علل بي شمار LUTS عبارتند از ناهنجاري‌ها يا عملکرد غيرطبيعي مثانه، پروستات، پيشابراه يا اسفنکترها. شيوع LUTS با بالا رفتن سن مردان بيشتر مي‌شود، به طوري که حدود 30 از مردان در سنين 65 سالگي و بيشتر به علايم مشکل آفريني دچارند که ممکن است نياز به درمان را ضروري سازد. اين مقاله، تازه‌ترين رهنمودهاي موسسه ملي سلامت و تعالي باليني (NICE) را درباره LUTS بيان مي‌‌دارد.

مطالعه بیشتر...